One bike to rule them all?

Přidat foto

Zatímco gravel se stáčí k MTB, Canyon stáčí MTB ke gravelu a navrhuje nižší pozici pro ruce. Samozřejme na 32''.

(vloženo 22.6.26)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Fabe
Fabe

23.6.26 16:02

tak bezdrátové brzdy už tu také byly :P

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

23.6.26 15:08

Však já to nehejtím, jen mě to zajímalo. noo ;-)

Reagovat
jkcz
jkcz

23.6.26 14:48

Adu: co mate pořád všichni s těmi brzdami? Viděls, jak jela Kate Courtney Leadville ? Držela se za korunku vidlice. Toto je asi tisickrát pohodlnější.

Reagovat
squalo
squalo

23.6.26 14:43

@Aduldinho

Ten spodní úchop se při současném XC využije max při průjezdu cílové rovinky na nekterchy tratích.

Případné využití na produkčním kole bude na maratonech, na rovinatých asfaltových nebo šotolinových úsecích. Tam brzdit opravdu netřeba.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

23.6.26 14:10

@squalo Zvládám, ale máš recht, že úplně za konce rodel skoro nejezdím, navíc na silnici jsou i pasáže, kde se opravdu případně brzdit nemusí, i když vzhledem k provozu je lepší být vždy ve střehu, v xc bych tedy rozhodně raději ty brzdy měl vždy po „ruce“, ale já nemám ten správný skill, proto se ptám ;-)

Reagovat
squalo
squalo

23.6.26 14:04

@Aduldinho

Ty zvládáš brzdit na silničce z každé pozice na řídítkach nebo kam tímto dotazem míříš?

Reagovat
Jzy
Jzy

23.6.26 13:45

Mně se to líbí čistotou a minimalismem, ale předpokládám, že pro mechaniky to je noční můra ještě v kombinaci s tím dvojplošníkem.

Navíc mi teda pořád nedá spát, kudy a jak mají být vedené hadice pro brzdy. Buď vedou jakože vnitřkem řídítek a pak nechápu, jak jsou tam zalomené a provlečené. Druhá možnost je jen šlendrián grafika, takže na renderu zkrátka úplně schází. Ještě přichází v úvahu nějaká revoluční myšlenka na „hoseless“ brzdy.

Reagovat
grafik
grafik

23.6.26 13:24

@adu: Kdo brzdí jezdí pod svoje možnosti.

Na můj vkus je to už moc velké monstrum.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

23.6.26 12:59

Přečel jsem si tedy ze zvědavosti ten článek o tomto stroji na mtbs, ale nějak jsem tedy nepochopil tu aerospodní pozici, jak se v ni případně brzdí? ;-)

Reagovat
LM
LM

23.6.26 12:13

zirecek: ty masivní trubky kolem středu vypadají jako padádní schovka pro motor :-)

Reagovat
zirecek
zirecek

23.6.26 12:10

Před nějakou dobou jsem psal „hloupý“ dotaz na Canyon, jestli lze očekávat něco v segmentu 32" kol v nabídce 2027. Dorazila převratná odpověď „Prozatím nemáme informace o modelech na 32 " kolech.“.

K tomu konceptu přidají motor a bude to hotovo.

Reagovat
iceduck
iceduck

23.6.26 12:10

Me se to libi. Jen tedy nevim jak u toho menit delku predstavce a kudy vedou hadice.

Reagovat
Kubánec
Kubánec

23.6.26 11:57

Mých 191cm už se na to těší :)

Reagovat
Dejv0
Dejv0

23.6.26 11:47

Jsem si myslel, že první 32" si pořídím HT, ale tohle v prodeji by mi zamotalo přemýšlení. :)

Reagovat
TK75
TK75

23.6.26 10:58

Že „libi“ není proti proudu, ale s proudem:D

Teda podle reakcí

Vražda a já jsme proti proudu

Reagovat
TJK
TJK

23.6.26 10:56

i tu bych si zprznil sam :-)

Reagovat
vrazdit
vrazdit

23.6.26 10:49

TJK: tak u tebe je to jasné, ty máš na nesmyslně vymazlené škareďáky úchylku :) tady je to pro tebe navíc bez práce, už je to celé bílé se stříbrnou sadou :) snad leda sedlovka?

Reagovat
TJK
TJK

23.6.26 10:19

Ja jdu proti proudu a napisu ze to je pecka a bral bych to hned!

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

23.6.26 09:23

Toto navrhl fyzicky člověk nebo AI? ;-)

Reagovat
Singlespeed
Singlespeed

23.6.26 07:55

Taky mi to přijde jako vizuálně povedená studie. Ovšem cílová skupina bude hodně malá, bych řekl. Možná to dopadne tak, že experimentování výrobců s 32-ery pohřbí upadající segment mtb bez motoru definitivně.

Reagovat
scortis
scortis

23.6.26 07:28

Za mě asi první hezký 32 MTB :D Konečně něco kde není nesmyslný ošklivý představec dolů, sice tohle je dost proprietární, ale zas to umožňuje různý úchopy.

Reagovat
nohydoix
nohydoix

23.6.26 00:26

@squalo souhlas, navíc to bylo úplně jiné kolo. Jen jsem chtěl připomenout, že s dvojplošníkem už nějaké zkušenosti mají. I když ten kokpit měl úplně jinou funkci než tady u toho konceptu. Ještě k tomu stacku, nemyslím, že by jen kompenzovali velikost kol. Nikde není psáno, že vidle bude 120, spíš bych to viděl na 100 mm. A při pohledu zepředu a z boku je ten drop řídítek dost výrazný, takže to bude ve spodním úchopu jako xc full s berany (viz Leadville před dvěma lety).

Je to sice jen koncept, ale chtěl bych vidět, jaké velikosti budou vyrábět. Nějak si na tom nedovedu představit bikery pod 180 cm.

Reagovat
squalo
squalo

22.6.26 23:11

@nohydoix

Grail měl menší kola, tedy menší stack. Tady mají ta řidítka za cíl jedno, bojovat s ještě vyšším stackem než byl u 29er.

Zajímalo by mě, jaká se minimální konstrukční délka hlavové trubky.

Reagovat
nohydoix
nohydoix

22.6.26 22:53

@squalo Canyon převzal dvojplošník z první generace Grailu. Počítá se spodním úchopem těsně nad korunkou a tam už ležíš slušně. Jen bych v tu chvíli nemusel potkat krávu přes cestu ;-)

Reagovat
antt
antt

22.6.26 22:43

posed pro báby

Reagovat
Tatut
Tatut

22.6.26 20:59

Když nikdo nechce… tak já to beru!

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

22.6.26 20:48

Já si určitě 32” kolo nekoupím.

Reagovat
t29
t29

22.6.26 20:43

To už mohli rovnou nasadit dvoukorunku

Reagovat
vrazdit
vrazdit

22.6.26 20:40

Jestli třeba toto někdo považuje za pěkné kolo, tak už nám fakt nic nepomůže :) phuuuuj!

Reagovat
squalo
squalo

22.6.26 19:47

Ta pozice pro ruce reálně nižší není, jen 32er poslali stack nahoru, plus se v XC přešlo na zdvih 120 mm, což opět znamená vyšší stack.

Chlapi přemýšlejte, než sem něco napíšete:)

Reagovat

Další galerie z kategorie

ATBcyclist 6
Jzy 30
káňa 7
saintjv 24
TJK 44
Azmir 22