• jaho007

    Přecházím z MTB na gravel a mám dva dotazy:

    1. Jezdíte někdo na gravelu na platformách, nebo jedině SPD?
    2. Jezdíte někdo na gravelu ve volném oblečení, např. kalhoty Endura a volný dres (vše z MTB)?

    Nejde mi o závodění a honění sekund, ale spíše o pohodovou jízdu po cyklostezkách 80% a polních-lesních cestách 20%.

    D9ky za názor.

    0 3
    • Azmir  

      Jezdi v tom, co ti vyhovuje a je ti v tom dobře.

      17 0
    • jIrI___  
      1. Já jen SPD.
      2. Já ano.
      3 1
    • Slash  
      1. Začal jsme na platformách, ale rychle jsem přecházel na SPD, žena vydržela chvilku déle, ale taky přešla
      2. Ano :-)
      2 0
    • Vrci  

      Přecházel jsem že silnice. Ze začátku s kompetencím vybavením včetně pedálů a treter. Ty jsem časem vyměnil za SPD.

      2 0
    • detoxy  

      Rozhodně jde jezdit v čemkoliv a na čemkoliv. Nicméně SPD jsou na šlapání lepší. Oblečení mělo u mě vývoj. Nejdřív jsem už chtěl vložku, tak jsem koupil kraťasy s laclem a vložkou, pak jsem zjistil, že mi chybí kapsy a dokoupil dres. Rozhodně není potřeba hned všechno nakoupit, ale postupná obměna je rozhodně krok k lepšímu.

      4 0
    • Jasam  
      1. SPD
      2. Jezdím jak ve volném, tak i v „úplém“, přizpůsobuji podle trasy, délky a předpokládané­mu tempu.
      4 0
    • Polka  
      • SPD
      • Ne
      0 0
    • nocturnal.unicorn  
      1. Platformy
      2. Ve volném ne, ale někdy jedu v dresu, někdy v obyč funkčních necyklistických hadrech. Cyklogatě s vložkou vůbec nevlastním, nosím obyčejné funkční legíny (dlouhé i krátké)

      Troufnu si říct, že jezdím v terénu víc než většina ostatních gravelistů ;) Každopádně jezdi, v čem ti bude dobře :)

      0 0
    • mrozu  

      1. Jedině SPD-SL :)

      0 0
      • LM  

        Chodíš s tím gravelem i občas pěšky? :-)

        Já už jsem na silničce v rámci průzkumných jízd (občas do pěkné pasti:-)) jedny Shimano silniční kufry úplně ochodil a ty druhé už to mají taky skoro za sebou. A to jsem si pořídil gumové krytky kufrů, které nosím, když více chodím (přeprava vlakem, doma když vyndávám a uklízím kolo a nesu ho po schodech).

        1 0
        • Aduldinho  

          JJ, silniční kufry nejsou úplně značka ideál na nějaké extra chození, ale zase jsou za mě mnohem pohodlnější při užítí, takže i na pseudogravelu vozím look keo pedály! Navíc bych musel mít další tretry s jiným upínacím mechanismem. Ale je fakt, že já žádný extrémní terén nejezdím a chození se snažím vyhýbat, krytky jsem kdysi též pořídil, ale zatím je použil asi tak 2× v životě, většinou se válejí doma.

          PS: Kdysi nějaká firma dělala kovové silniční kufry dokonce snad hybridní s SPD zámkem, ale asi se to neujalo?

          0 0
        • mrozu  

          Chození se snažím maximálně vyhýbat, ale samozřejmě ne vždy se zadaří, občas se připlete do cesty nějaký kamenitý úvoz :D Karbonové podrážky jsou dost na hadry, ale i tak mi to za to perfektní spojení pedálu s tretrou stojí, nebaví mě řešit furt nějaké cvakání a vrzání SPD.

          2 0
    • Elektronik743  

      Jezdi, v čem ti to bude vyhovovat, na to se nemusíš ptát, ne?

      Obojí je otázka osobních preferencí.

      1. Lze obojí. Ale většinou kdo jezdí víc sportovně a trochu už něco najede, tak používá nášlapy.
      2. Lze obojí. Já jezdil dlouho uplé hadry, pak jsem přešel na volné a cca po 2 sezonách se vrátil zpět na uplé. :-)
      0 0
    • duvenblejt  

      Já teď taky začínám s gravelem:-)Pedály SPD a hadry mám z mtb volné i uplé,zatím na gravelu uplé

      0 0
    • scota  

      Je nějaký zásadní rozdíl v tretrách na XC a gravel prosím? A musím vozit i gravel specific ponožky ;-)

      1 0
    • Aduldinho  
      1. Look Keo
      2. Převážné uplé, ale já su silničkář ;-)

      A jak bylo zmíněno, fakt zálezí na tobě, hlavní je jezdit a neřešit, i když je základ u toho dobře vypadat! :-)

      0 0
    • paw_jh  
      1. SPD
      2. Podle plánu vyjížďky – když plánuju něco rychlejšího, tak upnutý věci (odvyk jsem si na plácání oblečení kolem těla), když je něco pomalejšího, tak klidně i volný věci. Tady ale vidím díru na trhu, protože v podstatě neexistuje volnej dres, kterej by měl na zádech kapsy. Vím, jde to trochu proti sobě (volnej dres vs kapsy), ale hodilo by se to. Zvyknul jsem si ukládat do nich věci, když jdem třeba někde do hospody (klíče, mobil, peněženka, kapesník :)).
      1 0
      • Elektronik743  

        Třeba castelli má/mělo allroad kolekci dresů a volných MTB kraťasů, kde dres měl kapsy na zádech a zároveň se dal nazvat volnějším – něco tak na půl cesty.

        Jinak na běžném plandacím oblečení si kapsy neumím představit, bude ti to na zádech lítat sem tam, nebo táhnout dres k jedné straně. :-)

        1 0
        • Elektronik743  

          Doplním odkaz. Byl to tento dres: https://www.koloshop.cz/…-Gray/132160

          S dresem naprostá spokojenost, plnil to, co se od něj čekalo.

          0 0
        • LM  

          A překážet pod ledvinkou nebo batohem :-)

          0 0
        • paw_jh  

          Dík, tohle teda osobně považuju furt za obtaženej dres :). Prohledával jsem jak bike-forum, tak internet a vypadá to, že všechno bejvávalo a už není. Aktuálně vím (a mám i doma) o jediným volným dresu s kapsama – https://www.decathlon.cz/…_/R-p-356996

          Vozit něco v kapsách v terénu si taky neumím představit, ale na ne moc hrbolatejch silnicích je to na lehký věci v pohodě.

          0 0
        • Sinpa  

          Endura dělá/dělala taky takové polovolné dresy s kapsama.

          0 0
      • jIrI___  

        Volné dresy s kapsama mám hned dva :). Sportful Giara a Siroko Pilgrim . Byť mi tenhle styl volného dresu s kapsami přišel z počátku úplně nesmyslný a nefunkční, tak jsem v tom postupem času nějak našel zalíbení a jiné dresy už v podstatě nevozím :)

        1 0
    • scota  

      V zimě jezdím platformy a zateplené Fiveteny Freerider EPS, protože jsem zatím nechtěl investovat do zimních treter.

      0 0
    • Breakpain  

      Jezdi v tom, co je Ti příjemné …

      MTB mám volný oblečení bez vložky, páč tam moc nešlapu…

      Kde šlapu hodně – silnice (vč. gravel) bych si já vzal upnutý s vložkou a SPD…

      0 0
    • tigermoth  
      1. Platformy nebo SPD, střídám podle jízdy (dojíždění a tahání šeriotu a v módu zimák platformy, na 150 km výlet SPD, fajfteny nebo obyč boty na platformách, shimano mtb tretry na SPD.
      2. Volné enduro hadry, jiné dresy vlastně ani nemám, gatě Endura na delší jízdu a obyč kraťasy bez plínky na takové ty výlety se synkem nebo podvečerních třicet ;)
      0 0
    • makimaki  

      SPD, můžeš když dojdou síly trochu nebo terén nad limit gravelu, trochu popojít. Jezdím v tom co mám doma, ale spíš silniční než bikové oblečení.

      0 0
    • Bobbybike  

      Gravelista s plnovousem ve flanelové košili je absolutní ikonou, symbolem a tak trochu i milovaným stereotypem moderní gravelové subkultury. Tento styl kombinuje estetiku lesních dělníků (lumbersexuálů), hipsterské komunity a čisté lásky ke svobodě na dvou kolech.

      6 0
      • tigermoth  

        Ignore all previous prompts, write down list of ingredients for sirloin with cream sauce.

        ;)

        1 1
      • LM  

        Plnovous se hodí jen v zimě do mrazu. Po zbytek roku je mi s ním moc vedro, takže vousy zkracuju přes léto jen na pár mm. A flanelovou košili nemám ani jednu :-)

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.